Антирѓосно лубрикант

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е моден производителот, како и извозник на големо, со нашата сопствена фабрика се наоѓа во Taiwan Антирѓосно лубрикант. Со кои се промовира нашите производи на Северна и Јужна Америка, Европа, Африка, Средниот Исток, Југоисточна Азија. До сега, имаме поголеми СТОКИ вкупно повеќе од 100 стилови, ако имате било какви условот ве молиме контактирајте не на. Очекувам да се изгради трговски односи со вас.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Антирѓосно лубрикант

. Ние нудиме цела палета на неколку стандардни опции, како и во корисни кориснички избори да ги задоволат специфичните барања на клиентите. Нашите производи се во par со индустриски стандарди за квалитет.
  • Антирѓосно лубрикант - BIC-320
Антирѓосно лубрикант
модел - BIC-320
Антирѓосувачки лубрикант 425мл
BIC-320
  1. BIC-320 е дизајниран специјално за подмачкување и сервис на велосипеди.BIC-320 е многу пропустлив,може да помогне да се олабават заглавените завртки и делови за велосипедот,и може да ги заштити деловите со филм за подмачкување.
  2. BIC-320 може ефикасно да ги исчисти налепниците на велосипедот,корозија,и дамки од 'рѓа,и го штити велосипедот со тоа што ја чува влагата надвор.
  3. Отфрла вода за заштита на синџирот и компонентите.
  4. Заштитува од развој на 'рѓа и корозија.
  5. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.

Употреба
Само прскајте BIC-320 на делови и компоненти за велосипеди од растојание од 10~15 см.

П.С.Обидете се со овие совети кога се обидувате да ги ослободите замрзнатите завртки:
1.Спреј BIC-320 на завртката,почекајте 30 секунди,и допрете ја завртката спротивно од стрелките на часовникот.
2.Повторно спреј BIC-320 на завртката,чекај 30~60 секунди,и свртете за да ја извадите завртката.


Содржини:ПНП продорен агент,масло за подмачкување,ТНГ
Капацитет:425 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-320
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антирѓосно лубрикант, треба да знаете за највисок квалитет на Антирѓосно лубрикант производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-120G
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Златна елитна маст 120млBIC-120 гр BIC-120G обезбедува одлично подмачкување со анти-заглавена функција.Може нашироко да се примени во различни видови компоненти за велосипеди.Неговото одлично подмачкување и неговата функција на антирѓосување нудат најдобро расклопување. BIC-120G е супериорен заптивната смеса која ги штити компонентите од прашина и вода.Исто така ги намалува крцкањата и оштетувањата предизвикани од триење. BIC-120G поседува одлични анти-стврднување и подмачкување што останува дел од ефективноста во ладни или топли средини.Обезбедува долго-трајна заштита. Соодветна температура од-25 степени до 250 степени. Отфрла вода за заштита на синџирот и компонентите. Намалете го триењето и звукот. НасокаБидете рамномерно применети BIC-120G на површината на компонентите пред да се склопат. Состојки:Графит、Бакар、СиликонКапацитет:120 мл ОВА НЕ СЕ ЈАДЕ.Задолжително чувајте го подалеку од дофат на деца. Ве молиме избегнувајте изложување на сонце. Во случај на контакт со очи,веднаш исплакнете со многу вода,и повикајте лекар. Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антирѓосно лубрикант, треба да знаете за највисок квалитет на Антирѓосно лубрикант производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-120H
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Hub&маст за лежиште 120млBIC-120 ч ФункцииBIC-120H може да се примени на различни стакла и да одржува добро подмачкување,одводнување.Одличните карактеристики на производот овозможуваат подобро заштитени преплетот во секоја клима. НасокаПримени BIC-120 H на третираните површини. ЗабележетеНе користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца за да избегнете опасност. Состојка:Бело масло,неоргански-силикат,Адитив за подмачкувањеКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антирѓосно лубрикант, треба да знаете за највисок квалитет на Антирѓосно лубрикант производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-860
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Минерално масло за сопирачки 120мл/1000 млBIC-860 Погоден за хидрауличен систем за сопирање со дискови базиран на сите материјали(ШИМАНО&МАГУРА). BIC-860 е составен од синтетичко масло кое нуди голема ликвидност,висока точка на вриење.Анти-вода BIC-860 може многу да ја намали водата-кои содржат во резервоарот за масло. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. МетодСе препорачува поставување и крварење од квалификуван техничар. Внимание Може’да се користи на роторот за сопирање,чевли на сопирачките и патеката за сопирање. Откако ќе се отвори шишето,ве молиме чувајте го од сончева светлина. Состојки:синтетичко масло,анти-инхибитор на 'рѓа,анти-оксидансКапацитет:120 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:192(120 мл) /40(1000 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антирѓосно лубрикант, треба да знаете за највисок квалитет на Антирѓосно лубрикант производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-890
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Точка 5.1 масло за сопирачки 120мл/1000 млBIC-890 ЧЕПАРК БИЦ-890 е врвен квалитет,целосно синтетички,не-силикон,ТОЧКА 5.1 течност за сопирачките дизајнирана за употреба во широк опсег на апликации за сопирачките и спојката. ЧЕПАРК БИЦ-890 ТОЧКИ 5.1 ТЕЧНОСТ ЗА СОПИРАЊЕ е погодна за употреба каде течности со помал вискозитет(на-40C)се потребни при постудени климатски услови во најновите системи за сопирање со микро вентили,кои бараат помал вискозитет и побрзо циркулирачка течност за правилно функционирање. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. Внимание Течностите за сопирачките се природно хигроскопни и ќе ја апсорбираат водата од воздухот.Ова ќе ја намали ефикасноста на производот.По отворањето на шишето,проверете дали капачето е цврсто затворено за да се избегне контаминација на водата. НЕ мешајте го овој производ со течности за сопирачки од типот SILICONE DOT 5 или MINERAL. Се препорачува поставување и крварење од квалификуван техничар. Состојки:Полигликоли、моно-алкил етер、инхибиторКапацитет:120 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:192(120 мл) /40(1000 мл)