Восок со синџири за велосипеди

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е професионална производителот, набавувачот во Taiwan, Кој обезбедува различни Восок со синџири за велосипеди, Ние снабдување со висок квалитет, конкурентна цена и најдобра услуга за нашите клиенти. Било кој од нашите производи сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Восок со синџири за велосипеди

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Восок со синџири за велосипеди - BIC-50P
Восок со синџири за велосипеди
модел - BIC-50P
Лубрикант за восочни синџири 120мл
BIC-50 P
  1. Формулата базирана на восок го намалува контактот од метал со метал.
  2. Не привлекува загадувачи.
  3. Спречува абење на синџирот.
  4. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.
  5. BIC-50 може да ги измазнува синџирите за велосипеди и исто така да спречи абразија од влажното.
  6. BIC-50 може ефикасно да ја спречи прашината и да го одржува ланецот мазен додека се возат велосипеди.

Употреба
Капе BIC-50 на растојание од 20~30см,потоа тркалајте го ланецот за да може рамномерно да се распореди на синџирите.

П.С.Со цел да се заштити од опасност,ве молиме не го нанесувајте на плочите на дискот,бандажи и површините на паузите.

Содржини:Парафински восок,Анти-Адитив за носење
Капацитет:120 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 100 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-50P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Восок со синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Восок со синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-550P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Силиконски лубрикант 120млBIC-550 P ФункцииBIC-550P има карактеристики на отпорност на висока температура,отпорност на студ и одводнување,во екстремни климатски услови,сè уште може да одржува добро подмачкување долго време,тоа’не-токсични,без вкус и загадување-бесплатно и нема да предизвика оптоварување на околината и човечкото тело. УпотребаКапе BIC-550P директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 3~5 см.Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. Состојка:Основно масло,Силиконско маслоКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 192 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Восок со синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Восок со синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-100P / BIC-100S/ BIC-100
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант од сув тип 120мл/150 мл/425 млBIC-100 P/BIC-100 С/BIC-100 За одржување на велосипед во најдобра работна состојба,на ланецот и менувачот им требаат различни лубриканти во различни климатски услови и различни ситуации. BIC-100 полу-сувиот лубрикант ги обезбедува перформансите за подмачкување потребни при прашина,карпести,и валкани средини за да се задржи синџирот на велосипеди,тркало со синџир,и менувач добро подмачкан при тркачки брзини. Ексел на суво,правливи услови. Направете издржлив слој,чувајте се чисти и нема да привлечете загадувачи. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСпреј BIC-100 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 см по редза да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на ланецот. П.С.Не прскајте BIC-100 директно на тркалото на синџирот. Содржини:Нано-лубрикант за метал од класа,ТНГКапацитет:120 мл/150 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(150 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Восок со синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Восок со синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-535P / BIC-535S/ BIC-535
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант од влажен тип 120мл/150 мл/425 млBIC-535 P/BIC-535S/BIC-535 Во влажни ситуации и влажни места,BIC-535 влажни-тип лубрикант ќе обезбеди дека синџирите за велосипеди,запчаници,а менувачот може да одолее на влажно абење.Исто така, добро ќе ги чува синџирите за велосипеди-подмачкани со тркачки брзини. BIC-535 влажни-лубрикант од типот може ефикасно да ја задржи влагата и прашината,спречување на оштетување и обезбедување супериорни перформанси на подмачкување. Отфрла вода за заштита на синџирот и компонентите. Ексел на влажно,калливи услови за возење. Направете издржлив слој,чувајте се чисти и нема да привлечете загадувачи. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСамо прскајте BIC-535 директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 10~15 см.За да се спречи опасност,не користете на диск сопирачки,чевли за сопирачки,или кои било места во контакт собандажи на тркала. П.С.Не прскајте директно на тркалото со синџир. Содржини:посебна влага-отпорно масло за подмачкување,ТНГКапацитет:120 мл/150 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(150 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Восок со синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Восок со синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-360P / BIC-360
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант за синџир тефлонски 120мл/425 млBIC-360P/BIC-360 BIC-360 е формулиран да работи и да трае при тешки услови на возење.Обезбедува одлично подмачкување и штит што го намалува триењето и го продолжува животниот век на ланецот Тефлонските адитиви го намалуваат триењето и потрошувачката на енергија. Спречува абење на синџирот. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСамо капе BIC-360 директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 20~30 мм.За да се спречи опасност,не користете на диск сопирачки,чевли за сопирачки,или било кое место во контакт со бандажите на тркалата. Состојки:Тефлонски,инхибитор на 'рѓа и водоотпорен лубрикант.Капацитет:120 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(425 мл)