Одмастувач за велосипеди

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е една од водечките меѓународни производителот, снабдувачот на Одмастувач за велосипеди. Врз основа на богато искуство и силна технологија. Ние сме ангажирани во обезбедување на различни производи да се задоволат потребите на клиентите. Ако сте во потрага за сигурен снабдувач во Taiwan, Ние сме вашиот најдобар избор. контактирајте не денес!
Нашите

Одмастувач за велосипеди

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.
  • Одмастувач за велосипеди - BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P
Одмастувач за велосипеди - BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P Одмастувач за велосипеди - BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P
Одмастувач за велосипеди
модел - BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P
Синџир&средство за чистење на слободни тркала 300мл/425 мл/500 мл
BIC-888 милиони/BIC-888/BIC-888P
  1. BIC-888 е направен со најновата формула која лесно ги отстранува маснотиите и нечистотијата натрупани со текот на времето на синџирите,слободни тркала,Б.Б.,синџир и други делови.
  2. BIC-888 е безбеден и не-ги оштетува сите делови на велосипедот.Тоа’е еколошки без груби отровни испарувања.
  3. BIC-888 е брз-глума,и заштедува време на одржување на велосипедот.Брзо и чисто испарува без никакви остатоци.
  4. Брзо ја отстранува нечистотијата,масло и нечистотија.
  5. Безбедно ги елиминира загадувачите на синџирот.
  6. Безбедно на сите делови од велосипедот.
*Биоразградливи.

Насока на употреба
Насочете и испрскајте ги деловите за кои е потребно чистење.Специјалниот-четката за намена може да се користи за нежно бришење на маснотиите и нечистотијата.

Состојки:еколошки масло за чистење,ТНГ
Капацитет:300 мл/425 мл/500 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка:96(300 мл) /96(425 мл) /48(500 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-23
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Комплет за нега на велосипеди 6 во 1BIC-23 Функција BIC-23 е комплетен комплет за грижа за велосипеди.Ги чува и одржува велосипедите во добри услови. BIC-23,сет,покрива со шише еко-детергент,шише детергент за синџир,шише сув лубрикант за синџири,впивачка крпа,сунѓер за чистење、четка за чистење,и кофа за чистење,кој е лесен комплет за носење. Употреба Се шири еко-детергент на делот,потоа користете го сунѓерот за чистење за да го избришете. Едноставно примени BIC-888 и се шират на замаци и синџири,може да се отстрани дамката. Исчистете ги велосипедите со чиста вода.Наводнување додека не се отстрани целиот детергент целосно,потоа користете сува крпа за да го исчистите. Примени BIC-100 на синџири за да заврши постапката. содржина Сунѓер x1 Четка x1 Облека од микрофибер x2 BIC-100S Лубрикант од сув тип x1 BIC-590 Природно перење велосипеди x1 BIC-888 Ланец&чистач на слободни тркала x1 Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 32 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-590 / BIC-590L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Природно перење велосипед 300мл/1000 млBIC-590/BIC-590 л По одреден период на јавање,велосипеди,станува валкано,и правливи.Еко-детергентот го обезбедува најдобриот начин за чистење на велосипедите и ги одржува како нови како и обично. BIC-590 еко-детергентот го помина тестот на Европската регулатива за дофат.Тоа е еко-заштитени и безбедни за човечките тела. Нема да им наштети на фоките,кабли,влошки или ротори на сопирачките. Безбедно на сите делови и површини, вклучувајќи јаглерод. *Биоразградливи. УпотребаНанесете и раширете BIC-590 на површината на велосипедите,и почекајте 5-10 минути.Потоа користете сунѓери или крпи за миење и за отстранување на правот со чиста вода. П.S За чистота на синџирите за велосипеди,Ве молиме користете го детергентот само со цел. Капацитет:300 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:96(300 мл) /40(1000 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Средство за чистење на сопирачки за дискови 150млBIC-600 Функции BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 може ефикасно да ги исчисти преостанатите маснотии и нечистотија од диск сопирачките. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 е исклучиво дизајниран за употреба на диск сопирачки и системи за сопирање,и може да го одржува долго-терминска употреба на делови за сопирачки. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 содржи само еколошки-пријателски супстанции;не содржи CFC и нема да ја загадува животната средина. Не содржи CFC и нема да ја загадува животната средина. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 е безбеден,сигурен,и нема да им наштети на гума или пластика. BIC-Чистачот на диск сопирачките 600 брзо испарува,не остава никакви остатоци,и нема да му наштети на алуминиум или јаглеродни влакна. УпотребаСпреј BIC-600 средство за чистење на сопирачките директно на дисковите на сопирачките од растојание од приближно 10~15 cm за да капе маснотијата и нечистотијата на дискот. Состојка:Органски растворувач,ТНГКапацитет:150 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-110
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Синџир&средство за чистење на слободни тркала 120млBIC-110 Нечистотијата и загадувачите ќе се акумулираат на подвижните делови како што се гуми,синџир,тркало со синџир,и кабли,итн.откако ќе се користи велосипед.BIC-110 еколошки-пријателски одмастувач нуди брз и ефективен метод за чистење што ќе го направи вашиот велосипед чист како денот кога сте го купиле. BIC-110 еколошки-пријателски одмастувач е нов производ дизајниран да не ѝ наштети на животната средина. Нуди брз и ефикасен начин за чистење на деловите и останува нови. Треба да се меша со вода(1:3)и исплакнете со висока-вода под притисок. Се препорачува за употреба со четки или чистачи со синџири. УпотребаBIC-110 ќе се измеша со воден спреј директно во синџирот и почекајте 5~10 минути;исплакнете со висока-прскање со вода под притисок за чистење на нечистотијата и загадувачите П.С.Може да користи четка за ланец или чистач за ланец содржина:сурфактант,кокамидопропил бетаинКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 192 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-620
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Средство за чистење раце за одмастување 5000млBIC-620 ФункцииBIC-620 е многу фин гел со високо одмастувачки и антибактериски својства.Додавањето на заштитни средства и протеини го прави производот нежен со рацете,избегнување пукнатини и одржување на меки раце дури и по многукратно миење. Насока1.Отстранува масло,лубриканти,прашини.2.Меко чистење на рацете со одржлива кожа-заштитен ефект3.Лесно се мие,нема остатоци по употреба.4.Формула за заштита на животната средина,нема загадување на водата.5.Погоден е против тешко-до-отстранете ја нечистотијата со механички фабрики,работилници,автомобил-поправки на телото,столари,ковачи итн. Состојка:Полиуретан,кокосова киселина,масло од кора од цитрус aurantium dulcis,натриум C13-17 алкан сулфонат.Капацитет:5000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 16 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-231
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур-Отстранувач на маснотии на база 425млBIC-231 Нечистотијата и загадувачите ќе се акумулираат на подвижните делови како што се гуми,синџир,тркало со синџир,и кабли,итн.откако ќе се користи велосипед.BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач нуди брз и ефективен метод за чистење што ќе го направи вашиот велосипед чист како денот кога сте го купиле. BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач е нов производ дизајниран да не ѝ наштети на животната средина. Нуди брз и ефикасен начин за чистење на деловите и останува нови. Треба да се исплакне високо-вода под притисок. УпотребаСпреј BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач директно на велосипед и почекајте 5~10 минути;исплакнете со висока-прскање со вода под притисок за чистење на нечистотијата и загадувачите П.С.Погрижете се да користите специјално средство за чистење синџири за внатре-длабинско чистење на ланецот. Содржини:пиретрин,ТНГ,сурфактантКапацитет:425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Одмастувач за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Одмастувач за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-750
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Средство за чистење суспензии 150млBIC-750 Гумената заптивка за масло во внатрешноста на вилушката за суспензија или на столбот на седиштето ќе стане старечки стврднување како резултат на долгото време на триење,температура,прашина,вода и време. BIC-750 може да ја избрише нечистотијата залепена во внатрешноста на столчето,за активирање на гумената заптивка за масло и за продолжување на животниот век на вилушката за суспензија или столбот на седиштето. Специјалната состојка за подмачкување BIC-750 може ефикасно да ја чува прашината додека возите велосипед,за да се обезбеди заштита на точката на триење. УпотребаЗа прскање BIC-750 Средство за чистење и подмачкување вилушка за суспензија над 15~20 cm од заптивката за масло и ракавот,додека нечистотијата не се распадне и работи,потоа со едно чиста и сува ткаенина за да ја избришете и да ја одржувате чиста. Состојка:ECS лубрикант,органски раствор агент и ТНГ.Капацитет:150 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.