Отстранувач на гребнатини на велосипед

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. беше поставен основана во Taiwan. Нашата компанија специјализирана за дизајн, развој, производство, продажба, производство и OEM на Отстранувач на гребнатини на велосипед. Со атрактивен дизајн, моќни функции, со висок квалитет, поволни цени и одличен по-продажба на услуги, нашите производи се најде популарност со клиентите.
Нашите

Отстранувач на гребнатини на велосипед

Производите се широко признати и доверени од страна на корисниците и да ги задоволат постојано менување на економските и социјалните потреби. Го поздравуваме нови стари клиенти од сите сфери на животот да ни се обратите за идна деловни односи и заеднички успех.
  • Отстранувач на гребнатини на велосипед - BIC-777
Отстранувач на гребнатини на велосипед
модел - BIC-777
Отстранувач на гребнатинки 425мл
BIC-777

Отстранува очигледни гребнатини на рамки и делови за обложување.
Ја враќа металната завршница без да им наштети на деловите или корисниците.

Употреба
1.Испрскајте го отстранувачот на гребнатини на памучна крпа, а потоа тријте крпа со кружни движења над гребаниците.
2.Користете го со Bicycle Luster за уште поисполиран изглед.

Состојка:Површински третман,Органски растворувач,ТНГ
Капацитет:425 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-777
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на гребнатини на велосипед, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на гребнатини на велосипед производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
TIC-56
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Престилка за велосипеди CheparkТИЦ-56 Употребата на работна престилка може да ја блокира нечистотијата,дозволувајќи им на техничарите во продавниците постојано да ја одржуваат својата облека уредна,и да го зголемат нивниот професионализам.Предниот џеб е дизајниран да овозможи пристап и поставување на алатите во секое време. Боја:Црното Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на гребнатини на велосипед, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на гребнатини на велосипед производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-228
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Автоматско потиснувањеBIC-228 КарактеристикаИмаме специјално дизајниран Auto Polish BIC-228 сјај за подмладување за обновување на вашиот велосипед’има брилијантен оригинален сјај кога оксидацијата предизвикала избледување на неговите светли бои и сјај. Функција1.BIC-228 велосипедски сјај за подмладување е специјално развиен производ кој може да го врати сјајот на избледените,оксидиран метал и боја.2.BIC-228 Велосипедски сјај за подмладување не остава мрсен филм,и нема да му наштети на алуминиумот,боја,гума,или пластика.3.Заштитува и остава блескав сјај на металот,пластика&гумени делови.4.BIC-228 велосипедски сјај за подмладување може да се користи на седла за велосипеди,рачки,и гуми,итн….За да се спречи опасност,не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. Содржини:силикон,ТНГКапацитет:425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на гребнатини на велосипед, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на гребнатини на велосипед производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-238
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Мат заштита од облога 300млBIC-238 ФункцииОблогата на рамката станува досадна и оцрнета поради оксидација или ултравиолетови зраци;развиваме BIC-238 за враќање на металната завршница на оригиналот-гледајќи.BIC-238 е погоден и за мат и за проѕирен слој,остава заштитна фолија за одбивање на водата и атмосферските загадувачи.BIC-238 не остава мрсен филм,безбедно на бојадисување,проѕирен капут,јаглеродни влакна,хром,метал&пластика,и го спречува создавањето нечистотија на третираните површини.BIC-238 се применува за секој дел од велосипедот. Насока1.Примени BIC-238 до чиста површина,избришете го со крпа од микрофибер и оставете да се исуши.2.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца за да избегнете опасност. Состојка:Нано флуорополимерни емулзии,Не-јонска површинска активна водаКапацитет:300 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Отстранувач на гребнатини на велосипед, треба да знаете за највисок квалитет на Отстранувач на гребнатини на велосипед производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-90A / BIC-90B
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Анти-се лизга 80мл/500 млBIC-90 А/BIC-90 Б BIC-90 може да се нанесе или на јаглеродни влакна или на метален спој.Може да промовира стабилност,и да се спречи скршеното кое е предизвикано од над-стабилност. BIC-90 исто така може да го зголеми триењето на јаглеродни влакна,и метални делови,што би можело да спречи да предизвика опасност од лизгање на прачки. BIC-90 може да се примени и на фабрикувани делови како што е столпчето за седење,Рачка,Бар завршува…ете. За јаглерод и други метални делови. Вртежниот момент на прицврстување може да се намали до 30%. Употреба:Примени BIC-90 на фабрикуваниот дел,потоа заклучете го исто така.Капацитет:80 мл/500 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:240(80 мл) /40(500 мл)