Чистач на сопирачки на дискот

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е водечки производител, снабдувач на широк опсег на Чистач на сопирачки на дискот in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
нашите главни производи се сите видови на

Чистач на сопирачки на дискот

, И тие се добро примен во Кина и меѓународниот пазар. Вие сте добредојдени да не контактирате за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
  • Чистач на сопирачки на дискот - BIC-600
Чистач на сопирачки на дискот
модел - BIC-600
Средство за чистење на сопирачки за дискови 150мл
BIC-600

Функции
  1. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 може ефикасно да ги исчисти преостанатите маснотии и нечистотија од диск сопирачките.
  2. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 е исклучиво дизајниран за употреба на диск сопирачки и системи за сопирање,и може да го одржува долго-терминска употреба на делови за сопирачки.
  3. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 содржи само еколошки-пријателски супстанции;не содржи CFC и нема да ја загадува животната средина.
  4. Не содржи CFC и нема да ја загадува животната средина.
  5. BIC-Чистачот на диск сопирачки 600 е безбеден,сигурен,и нема да им наштети на гума или пластика.
  6. BIC-Чистачот на диск сопирачките 600 брзо испарува,не остава никакви остатоци,и нема да му наштети на алуминиум или јаглеродни влакна.

Употреба
Спреј BIC-600 средство за чистење на сопирачките директно на дисковите на сопирачките од растојание од приближно 10~15 cm за да капе маснотијата и нечистотијата на дискот.

Состојка:Органски растворувач,ТНГ
Капацитет:150 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-600
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-23
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Комплет за нега на велосипеди 6 во 1BIC-23 Функција BIC-23 е комплетен комплет за грижа за велосипеди.Ги чува и одржува велосипедите во добри услови. BIC-23,сет,покрива со шише еко-детергент,шише детергент за синџир,шише сув лубрикант за синџири,впивачка крпа,сунѓер за чистење、четка за чистење,и кофа за чистење,кој е лесен комплет за носење. Употреба Се шири еко-детергент на делот,потоа користете го сунѓерот за чистење за да го избришете. Едноставно примени BIC-888 и се шират на замаци и синџири,може да се отстрани дамката. Исчистете ги велосипедите со чиста вода.Наводнување додека не се отстрани целиот детергент целосно,потоа користете сува крпа за да го исчистите. Примени BIC-100 на синџири за да заврши постапката. содржина Сунѓер x1 Четка x1 Облека од микрофибер x2 BIC-100S Лубрикант од сув тип x1 BIC-590 Природно перење велосипеди x1 BIC-888 Ланец&чистач на слободни тркала x1 Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 32 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-590 / BIC-590L
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Природно перење велосипед 300мл/1000 млBIC-590/BIC-590 л По одреден период на јавање,велосипеди,станува валкано,и правливи.Еко-детергентот го обезбедува најдобриот начин за чистење на велосипедите и ги одржува како нови како и обично. BIC-590 еко-детергентот го помина тестот на Европската регулатива за дофат.Тоа е еко-заштитени и безбедни за човечките тела. Нема да им наштети на фоките,кабли,влошки или ротори на сопирачките. Безбедно на сите делови и површини, вклучувајќи јаглерод. *Биоразградливи. УпотребаНанесете и раширете BIC-590 на површината на велосипедите,и почекајте 5-10 минути.Потоа користете сунѓери или крпи за миење и за отстранување на правот со чиста вода. П.S За чистота на синџирите за велосипеди,Ве молиме користете го детергентот само со цел. Капацитет:300 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:96(300 мл) /40(1000 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-110
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Синџир&средство за чистење на слободни тркала 120млBIC-110 Нечистотијата и загадувачите ќе се акумулираат на подвижните делови како што се гуми,синџир,тркало со синџир,и кабли,итн.откако ќе се користи велосипед.BIC-110 еколошки-пријателски одмастувач нуди брз и ефективен метод за чистење што ќе го направи вашиот велосипед чист како денот кога сте го купиле. BIC-110 еколошки-пријателски одмастувач е нов производ дизајниран да не ѝ наштети на животната средина. Нуди брз и ефикасен начин за чистење на деловите и останува нови. Треба да се меша со вода(1:3)и исплакнете со висока-вода под притисок. Се препорачува за употреба со четки или чистачи со синџири. УпотребаBIC-110 ќе се измеша со воден спреј директно во синџирот и почекајте 5~10 минути;исплакнете со висока-прскање со вода под притисок за чистење на нечистотијата и загадувачите П.С.Може да користи четка за ланец или чистач за ланец содржина:сурфактант,кокамидопропил бетаинКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 192 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-888M / BIC-888/ BIC-888P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Синџир&средство за чистење на слободни тркала 300мл/425 мл/500 млBIC-888 милиони/BIC-888/BIC-888P BIC-888 е направен со најновата формула која лесно ги отстранува маснотиите и нечистотијата натрупани со текот на времето на синџирите,слободни тркала,Б.Б.,синџир и други делови. BIC-888 е безбеден и не-ги оштетува сите делови на велосипедот.Тоа’е еколошки без груби отровни испарувања. BIC-888 е брз-глума,и заштедува време на одржување на велосипедот.Брзо и чисто испарува без никакви остатоци. Брзо ја отстранува нечистотијата,масло и нечистотија. Безбедно ги елиминира загадувачите на синџирот. Безбедно на сите делови од велосипедот. *Биоразградливи. Насока на употребаНасочете и испрскајте ги деловите за кои е потребно чистење.Специјалниот-четката за намена може да се користи за нежно бришење на маснотиите и нечистотијата. Состојки:еколошки масло за чистење,ТНГКапацитет:300 мл/425 мл/500 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:96(300 мл) /96(425 мл) /48(500 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-620
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Средство за чистење раце за одмастување 5000млBIC-620 ФункцииBIC-620 е многу фин гел со високо одмастувачки и антибактериски својства.Додавањето на заштитни средства и протеини го прави производот нежен со рацете,избегнување пукнатини и одржување на меки раце дури и по многукратно миење. Насока1.Отстранува масло,лубриканти,прашини.2.Меко чистење на рацете со одржлива кожа-заштитен ефект3.Лесно се мие,нема остатоци по употреба.4.Формула за заштита на животната средина,нема загадување на водата.5.Погоден е против тешко-до-отстранете ја нечистотијата со механички фабрики,работилници,автомобил-поправки на телото,столари,ковачи итн. Состојка:Полиуретан,кокосова киселина,масло од кора од цитрус aurantium dulcis,натриум C13-17 алкан сулфонат.Капацитет:5000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 16 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-231
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур-Отстранувач на маснотии на база 425млBIC-231 Нечистотијата и загадувачите ќе се акумулираат на подвижните делови како што се гуми,синџир,тркало со синџир,и кабли,итн.откако ќе се користи велосипед.BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач нуди брз и ефективен метод за чистење што ќе го направи вашиот велосипед чист како денот кога сте го купиле. BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач е нов производ дизајниран да не ѝ наштети на животната средина. Нуди брз и ефикасен начин за чистење на деловите и останува нови. Треба да се исплакне високо-вода под притисок. УпотребаСпреј BIC-231 еколошки-пријателски одмастувач директно на велосипед и почекајте 5~10 минути;исплакнете со висока-прскање со вода под притисок за чистење на нечистотијата и загадувачите П.С.Погрижете се да користите специјално средство за чистење синџири за внатре-длабинско чистење на ланецот. Содржини:пиретрин,ТНГ,сурфактантКапацитет:425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чистач на сопирачки на дискот, треба да знаете за највисок квалитет на Чистач на сопирачки на дискот производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-750
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Средство за чистење суспензии 150млBIC-750 Гумената заптивка за масло во внатрешноста на вилушката за суспензија или на столбот на седиштето ќе стане старечки стврднување како резултат на долгото време на триење,температура,прашина,вода и време. BIC-750 може да ја избрише нечистотијата залепена во внатрешноста на столчето,за активирање на гумената заптивка за масло и за продолжување на животниот век на вилушката за суспензија или столбот на седиштето. Специјалната состојка за подмачкување BIC-750 може ефикасно да ја чува прашината додека возите велосипед,за да се обезбеди заштита на точката на триење. УпотребаЗа прскање BIC-750 Средство за чистење и подмачкување вилушка за суспензија над 15~20 cm од заптивката за масло и ракавот,додека нечистотијата не се распадне и работи,потоа со едно чиста и сува ткаенина за да ја избришете и да ја одржувате чиста. Состојка:ECS лубрикант,органски раствор агент и ТНГ.Капацитет:150 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.