E Bike Lube

Како една од водечките производителот, снабдувачот и извозник во Taiwan, Ние се специјализираат во E Bike Lube производството. Имаме повеќе од десет години богато искуство во развој на производот, продажба и монтажа, нашите производи имаат добиено голем углед во домашни и задокеански. Нашата компанија со високо квалитетни производи, најдобри услуги и добра репутација, имаат освоено голем customers'support, и стана повеќе сила и моќен, скала е проширен и потполно сопственост manufactory.
Нашите

E Bike Lube

се продаваат во многу места низ целиот свет и да се победи со голема восхит и нашироко се верува дома и во странство. Сериозни работи ставови и совршена по продажбата на услугата се суштината на принципот раст на компанијата.
  • E Bike Lube - BIC-170
E Bike Lube
модел - BIC-170
Е-Систем за погон на ремен за велосипеди заштитува 425мл
BIC-170

Функции
Спречува лизгање на ременот,обезбедување на погонска единица на ременот.Намалете ја адхезијата на прашина и масло.
Намалете го триењето и звукот,го продолжи рокот на употреба на ременот.

Насока
Протресете ја енергично и приклучете ја цевката прикачена на резервоарот,се нанесува на внатрешната површина на ременот,почекајте неколку минути, а потоа свртете го ременот.

Состојка:Силиконско масло,Олеинска киселина,ТНГ
Капацитет:425 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-170
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто E Bike Lube, треба да знаете за највисок квалитет на E Bike Lube производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-180
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Средство за чистење синџири за велосипеди 120млBIC-180 Исклучете ја целата струја.Проверете дали целата складирана енергија е исцедена од системот.Протресете може добро.BIC-190 е забрането прскање на кола и мотори кои работат.Држете ја конзервата од 6 до 8 инчи подалеку од површината и испрскајте директно на електронски уред или плочка за да ги елиминирате и отстраните сите загадувачи што може да предизвикаат губење на електричниот контакт.Навалете ја површината додека чистите и оставете го вишокот средство за чистење да истече.Дозволете производот целосно да се исуши и темелно да го испуштите системот пред да го вратите напојувањето. ЗабележетеВе молиме не прскајте BIC-180 на загреани делови или работни мотори. Состојки:HC.ИПА.ТНГКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто E Bike Lube, треба да знаете за највисок квалитет на E Bike Lube производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-190P / BIC-190
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Лубрикант за синџир за велосипеди 120мл/425 млBIC-190 стр/BIC-190 ФункцииBIC-190 создава специфичен слој за неверојатна издржливост и долга-изведба на растојание.BIC-190 е специјално дизајниран за здраво-оптоварувањата на вртежниот момент се применуваат на E-Ланец за велосипеди. НасокаСпреј BIC-180 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 cm за да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на синџирот. ЗабележетеВе молиме не прскајте BIC-190 на загреани делови или оперативни мотори. Состојка:Силикон、сурфактанти、ТНГКапацитет:120 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто E Bike Lube, треба да знаете за највисок квалитет на E Bike Lube производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-120E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Велосипедска маст 120млBIC-120E Функции BIC-120E може да се примени на колото и делови од мотори во различни електрични велосипеди. Во екстремни климатски услови,сè уште може да одржува добро подмачкување,дренажа и добри перформанси на запечатување долго време,не-проводен карактер спречува кратки споеви предизвикани од контакт. НасокаПримени BIC-120E за третираните површини. ЗабележетеНе користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца за да избегнете опасност. Состојки:Силиконско масло,Полифлон.Капацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.