Лубе за синџири за електронски велосипеди

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на Лубе за синџири за електронски велосипеди. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
Ние би сакале да биде вашиот најголем доверливи

Лубе за синџири за електронски велосипеди

производители, добавувачи и извозниците. Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, нашите производи се многу заинтересирани, ве молиме контактирајте со нас. Одличен квалитет на производот и вредност од цената на реферирање. Ние со нетрпение очекуваме да добиеме вашето пребарување. pls љубезно контактирајте не за понатамошни детали.
  • Лубе за синџири за електронски велосипеди - BIC-190P / BIC-190
Лубе за синџири за електронски велосипеди - BIC-190P / BIC-190 Лубе за синџири за електронски велосипеди - BIC-190P / BIC-190
Лубе за синџири за електронски велосипеди
модел - BIC-190P / BIC-190
Е-Лубрикант за синџир за велосипеди 120мл/425 мл
BIC-190 стр/BIC-190

Функции
BIC-190 создава специфичен слој за неверојатна издржливост и долга-изведба на растојание.BIC-190 е специјално дизајниран за здраво-оптоварувањата на вртежниот момент се применуваат на E-Ланец за велосипеди.

Насока
Спреј BIC-180 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 cm за да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на синџирот.

Забележете
Ве молиме не прскајте BIC-190 на загреани делови или оперативни мотори.

Состојка:Силикон、сурфактанти、ТНГ
Капацитет:120 мл/425 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-190P / BIC-190
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Лубе за синџири за електронски велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Лубе за синџири за електронски велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-180
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Средство за чистење синџири за велосипеди 120млBIC-180 Исклучете ја целата струја.Проверете дали целата складирана енергија е исцедена од системот.Протресете може добро.BIC-190 е забрането прскање на кола и мотори кои работат.Држете ја конзервата од 6 до 8 инчи подалеку од површината и испрскајте директно на електронски уред или плочка за да ги елиминирате и отстраните сите загадувачи што може да предизвикаат губење на електричниот контакт.Навалете ја површината додека чистите и оставете го вишокот средство за чистење да истече.Дозволете производот целосно да се исуши и темелно да го испуштите системот пред да го вратите напојувањето. ЗабележетеВе молиме не прскајте BIC-180 на загреани делови или работни мотори. Состојки:HC.ИПА.ТНГКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Лубе за синџири за електронски велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Лубе за синџири за електронски велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-170
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Систем за погон на ремен за велосипеди заштитува 425млBIC-170 ФункцииСпречува лизгање на ременот,обезбедување на погонска единица на ременот.Намалете ја адхезијата на прашина и масло. Намалете го триењето и звукот,го продолжи рокот на употреба на ременот. НасокаПротресете ја енергично и приклучете ја цевката прикачена на резервоарот,се нанесува на внатрешната површина на ременот,почекајте неколку минути, а потоа свртете го ременот. Состојка:Силиконско масло,Олеинска киселина,ТНГКапацитет:425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Лубе за синџири за електронски велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Лубе за синџири за електронски велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-120E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Велосипедска маст 120млBIC-120E Функции BIC-120E може да се примени на колото и делови од мотори во различни електрични велосипеди. Во екстремни климатски услови,сè уште може да одржува добро подмачкување,дренажа и добри перформанси на запечатување долго време,не-проводен карактер спречува кратки споеви предизвикани од контакт. НасокаПримени BIC-120E за третираните површини. ЗабележетеНе користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца за да избегнете опасност. Состојки:Силиконско масло,Полифлон.Капацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.