Масло за синџири за ебајк

Ние е производство, снабдување и извоз на нашите клиенти ширум светот со целосна линија на високо квалитетни Масло за синџири за ебајк. Имаме квалификувани четата на високо квалификувани и посветени работници кријат своите најдобри да се произведуваат најдобрите квалитетни производи за меѓународни клиенти. И ние се стремиме тешко да се грижиме за широк спектар на бизнис потребите на нашите клиенти и ги доставуваме нашите квалитетни производи од целиот свет. Врз основа на нашата напредна опрема и одлична технологија, ние нудиме широк спектар на производи потпирајќи се на строга контрола на квалитетот, научни управување и мулти-постапка при проверка на квалитет. Го поздравуваме нови и стари клиенти да контактирате со нас за идните деловни односи.
Сите наши

Масло за синџири за ебајк

во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ world.We ве уверувам на одличен квалитет и цени, Ве молиме контактирајте со нас за вашите барања.
  • Масло за синџири за ебајк - BIC-120E
Масло за синџири за ебајк
модел - BIC-120E
Е-Велосипедска маст 120мл
BIC-120E

Функции
  1. BIC-120E може да се примени на колото и делови од мотори во различни електрични велосипеди.
  2. Во екстремни климатски услови,сè уште може да одржува добро подмачкување,дренажа и добри перформанси на запечатување долго време,не-проводен карактер спречува кратки споеви предизвикани од контакт.

Насока
Примени BIC-120E за третираните површини.

Забележете
Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.Ве молиме чувајте го подалеку од дофат на деца за да избегнете опасност.

Состојки:Силиконско масло,Полифлон.
Капацитет:120 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-120E
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдоброто Масло за синџири за ебајк, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за ебајк производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-180
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Средство за чистење синџири за велосипеди 120млBIC-180 Исклучете ја целата струја.Проверете дали целата складирана енергија е исцедена од системот.Протресете може добро.BIC-190 е забрането прскање на кола и мотори кои работат.Држете ја конзервата од 6 до 8 инчи подалеку од површината и испрскајте директно на електронски уред или плочка за да ги елиминирате и отстраните сите загадувачи што може да предизвикаат губење на електричниот контакт.Навалете ја површината додека чистите и оставете го вишокот средство за чистење да истече.Дозволете производот целосно да се исуши и темелно да го испуштите системот пред да го вратите напојувањето. ЗабележетеВе молиме не прскајте BIC-180 на загреани делови или работни мотори. Состојки:HC.ИПА.ТНГКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдоброто Масло за синџири за ебајк, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за ебајк производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-170
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Систем за погон на ремен за велосипеди заштитува 425млBIC-170 ФункцииСпречува лизгање на ременот,обезбедување на погонска единица на ременот.Намалете ја адхезијата на прашина и масло. Намалете го триењето и звукот,го продолжи рокот на употреба на ременот. НасокаПротресете ја енергично и приклучете ја цевката прикачена на резервоарот,се нанесува на внатрешната површина на ременот,почекајте неколку минути, а потоа свртете го ременот. Состојка:Силиконско масло,Олеинска киселина,ТНГКапацитет:425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 96 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдоброто Масло за синџири за ебајк, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за ебајк производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-190P / BIC-190
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Е-Лубрикант за синџир за велосипеди 120мл/425 млBIC-190 стр/BIC-190 ФункцииBIC-190 создава специфичен слој за неверојатна издржливост и долга-изведба на растојание.BIC-190 е специјално дизајниран за здраво-оптоварувањата на вртежниот момент се применуваат на E-Ланец за велосипеди. НасокаСпреј BIC-180 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 cm за да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на синџирот. ЗабележетеВе молиме не прскајте BIC-190 на загреани делови или оперативни мотори. Состојка:Силикон、сурфактанти、ТНГКапацитет:120 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(425 мл)