CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Масло за синџири за велосипеди, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Масло за синџири за велосипеди

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Масло за синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-100P / BIC-100S/ BIC-100
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант од сув тип 120мл/150 мл/425 млBIC-100 P/BIC-100 С/BIC-100 За одржување на велосипед во најдобра работна состојба,на ланецот и менувачот им требаат различни лубриканти во различни климатски услови и различни ситуации. BIC-100 полу-сувиот лубрикант ги обезбедува перформансите за подмачкување потребни при прашина,карпести,и валкани средини за да се задржи синџирот на велосипеди,тркало со синџир,и менувач добро подмачкан при тркачки брзини. Ексел на суво,правливи услови. Направете издржлив слој,чувајте се чисти и нема да привлечете загадувачи. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСпреј BIC-100 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 см по редза да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на ланецот. П.С.Не прскајте BIC-100 директно на тркалото на синџирот. Содржини:Нано-лубрикант за метал од класа,ТНГКапацитет:120 мл/150 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(150 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Масло за синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-860
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Минерално масло за сопирачки 120мл/1000 млBIC-860 Погоден за хидрауличен систем за сопирање со дискови базиран на сите материјали(ШИМАНО&МАГУРА). BIC-860 е составен од синтетичко масло кое нуди голема ликвидност,висока точка на вриење.Анти-вода BIC-860 може многу да ја намали водата-кои содржат во резервоарот за масло. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. МетодСе препорачува поставување и крварење од квалификуван техничар. Внимание Може’да се користи на роторот за сопирање,чевли на сопирачките и патеката за сопирање. Откако ќе се отвори шишето,ве молиме чувајте го од сончева светлина. Состојки:синтетичко масло,анти-инхибитор на 'рѓа,анти-оксидансКапацитет:120 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:192(120 мл) /40(1000 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Масло за синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-120G
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Златна елитна маст 120млBIC-120 гр BIC-120G обезбедува одлично подмачкување со анти-заглавена функција.Може нашироко да се примени во различни видови компоненти за велосипеди.Неговото одлично подмачкување и неговата функција на антирѓосување нудат најдобро расклопување. BIC-120G е супериорен заптивната смеса која ги штити компонентите од прашина и вода.Исто така ги намалува крцкањата и оштетувањата предизвикани од триење. BIC-120G поседува одлични анти-стврднување и подмачкување што останува дел од ефективноста во ладни или топли средини.Обезбедува долго-трајна заштита. Соодветна температура од-25 степени до 250 степени. Отфрла вода за заштита на синџирот и компонентите. Намалете го триењето и звукот. НасокаБидете рамномерно применети BIC-120G на површината на компонентите пред да се склопат. Состојки:Графит、Бакар、СиликонКапацитет:120 мл ОВА НЕ СЕ ЈАДЕ.Задолжително чувајте го подалеку од дофат на деца. Ве молиме избегнувајте изложување на сонце. Во случај на контакт со очи,веднаш исплакнете со многу вода,и повикајте лекар. Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Масло за синџири за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Масло за синџири за велосипеди производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-50P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант за восочни синџири 120млBIC-50 P Формулата базирана на восок го намалува контактот од метал со метал. Не привлекува загадувачи. Спречува абење на синџирот. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. BIC-50 може да ги измазнува синџирите за велосипеди и исто така да спречи абразија од влажното. BIC-50 може ефикасно да ја спречи прашината и да го одржува ланецот мазен додека се возат велосипеди. УпотребаКапе BIC-50 на растојание од 20~30см,потоа тркалајте го ланецот за да може рамномерно да се распореди на синџирите. П.С.Со цел да се заштити од опасност,ве молиме не го нанесувајте на плочите на дискот,бандажи и површините на паузите. Содржини:Парафински восок,Анти-Адитив за носењеКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 100 парчиња секој стил.
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Масло за синџири за велосипеди

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Како да се избере наМасло за синџири за велосипеди производителот?

Основана во 2003 година, НиеCYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. се водечки производител и извозник, добавувач на широк спектар наМасло за синџири за велосипеди се користи за одржување и поправка на секојдневната оперативна опрема. Нашиот асортиман на масла, спрејови и силиконски соединенија е широко користен во предизвикувачки услови и апликации и им помогна на индустриите во значително намалување на времето на одржување и намалени трошоци.

Нашиот Лубрикант за синџири за велосипеди за Чистач на велосипеди Лубе за велосипеди , подмачкување велосипеди, Комплет за поправка на велосипеди , комплет Комплет за лепенки за гуми за велосипеди за Алатки за велосипеди за Вртежен клуч за велосипеди на велосипеди, подмачкување за синџири Е Синџир за велосипеди се понудени од нас со најприфатливи цени. Се должи на нашиот фокус на квалитетот на производите, приспособувањето, нивоата на процеси и услуги, како и нашата висококвалификувана услуга. Понатаму, обезбедуваме навремено доставување на овие производи до нашите клиенти; преку ова, добивме огромна база на клиенти на пазарот. Ние исто така ги извезуваме нашите производи во различни земји ширум светот. Потпирајќи се на тим од професионален и ентузијастички персонал, нашата компанија има за цел да постигне целосно задоволство на клиентите преку обезбедување висок квалитетМасло за синџири за велосипеди во предвидената временска рамка и по конкурентна цена.