Тефлонско подмачкување за велосипеди

Ние сме искусни Taiwan Тефлонско подмачкување за велосипеди производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние правиме производство и развој во согласност со СОП. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ве молам да ми кажете на вашите детали барања за нашите производи, како големина, површина, боја, и така натаму, со што можеме да ја цитираме според вашето барање, а потоа да ви даде најдобра цена.
Имаме напредни производствени опрема, силна техничка сила за професионална изработка на

Тефлонско подмачкување за велосипеди

. Се надеваме дека тесно да соработуваат со странски пријатели од целиот свет.
  • Тефлонско подмачкување за велосипеди - BIC-360P / BIC-360
Тефлонско подмачкување за велосипеди - BIC-360P / BIC-360 Тефлонско подмачкување за велосипеди - BIC-360P / BIC-360
Тефлонско подмачкување за велосипеди
модел - BIC-360P / BIC-360
Лубрикант за синџир тефлонски 120мл/425 мл
BIC-360P/BIC-360
  1. BIC-360 е формулиран да работи и да трае при тешки услови на возење.Обезбедува одлично подмачкување и штит што го намалува триењето и го продолжува животниот век на ланецот
  2. Тефлонските адитиви го намалуваат триењето и потрошувачката на енергија.
  3. Спречува абење на синџирот.
  4. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките.

Употреба
Само капе BIC-360 директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 20~30 мм.
За да се спречи опасност,не користете на диск сопирачки,чевли за сопирачки,или било кое место во контакт со бандажите на тркалата.

Состојки:Тефлонски,инхибитор на 'рѓа и водоотпорен лубрикант.
Капацитет:120 мл/425 мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-360P / BIC-360
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тефлонско подмачкување за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Тефлонско подмачкување за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-550P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Силиконски лубрикант 120млBIC-550 P ФункцииBIC-550P има карактеристики на отпорност на висока температура,отпорност на студ и одводнување,во екстремни климатски услови,сè уште може да одржува добро подмачкување долго време,тоа’не-токсични,без вкус и загадување-бесплатно и нема да предизвика оптоварување на околината и човечкото тело. УпотребаКапе BIC-550P директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 3~5 см.Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. Состојка:Основно масло,Силиконско маслоКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 192 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тефлонско подмачкување за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Тефлонско подмачкување за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-100P / BIC-100S/ BIC-100
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант од сув тип 120мл/150 мл/425 млBIC-100 P/BIC-100 С/BIC-100 За одржување на велосипед во најдобра работна состојба,на ланецот и менувачот им требаат различни лубриканти во различни климатски услови и различни ситуации. BIC-100 полу-сувиот лубрикант ги обезбедува перформансите за подмачкување потребни при прашина,карпести,и валкани средини за да се задржи синџирот на велосипеди,тркало со синџир,и менувач добро подмачкан при тркачки брзини. Ексел на суво,правливи услови. Направете издржлив слој,чувајте се чисти и нема да привлечете загадувачи. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСпреј BIC-100 суви-напишете лубрикант директно на ланецот од растојание од 15~20 см по редза да се добие добро подмачкување на ланецот и тркалото на ланецот. П.С.Не прскајте BIC-100 директно на тркалото на синџирот. Содржини:Нано-лубрикант за метал од класа,ТНГКапацитет:120 мл/150 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(150 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тефлонско подмачкување за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Тефлонско подмачкување за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-535P / BIC-535S/ BIC-535
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант од влажен тип 120мл/150 мл/425 млBIC-535 P/BIC-535S/BIC-535 Во влажни ситуации и влажни места,BIC-535 влажни-тип лубрикант ќе обезбеди дека синџирите за велосипеди,запчаници,а менувачот може да одолее на влажно абење.Исто така, добро ќе ги чува синџирите за велосипеди-подмачкани со тркачки брзини. BIC-535 влажни-лубрикант од типот може ефикасно да ја задржи влагата и прашината,спречување на оштетување и обезбедување супериорни перформанси на подмачкување. Отфрла вода за заштита на синџирот и компонентите. Ексел на влажно,калливи услови за возење. Направете издржлив слој,чувајте се чисти и нема да привлечете загадувачи. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. УпотребаСамо прскајте BIC-535 директно на синџир за велосипеди од растојание од приближно 10~15 см.За да се спречи опасност,не користете на диск сопирачки,чевли за сопирачки,или кои било места во контакт собандажи на тркала. П.С.Не прскајте директно на тркалото со синџир. Содржини:посебна влага-отпорно масло за подмачкување,ТНГКапацитет:120 мл/150 мл/425 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:100(120 мл) /96(150 мл) /96(425 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тефлонско подмачкување за велосипеди, треба да знаете за највисок квалитет на Тефлонско подмачкување за велосипеди производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-50P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Лубрикант за восочни синџири 120млBIC-50 P Формулата базирана на восок го намалува контактот од метал со метал. Не привлекува загадувачи. Спречува абење на синџирот. Не користете на диск сопирачката и точката на контакт помеѓу влошките и бандажите на сопирачките. BIC-50 може да ги измазнува синџирите за велосипеди и исто така да спречи абразија од влажното. BIC-50 може ефикасно да ја спречи прашината и да го одржува ланецот мазен додека се возат велосипеди. УпотребаКапе BIC-50 на растојание од 20~30см,потоа тркалајте го ланецот за да може рамномерно да се распореди на синџирите. П.С.Со цел да се заштити од опасност,ве молиме не го нанесувајте на плочите на дискот,бандажи и површините на паузите. Содржини:Парафински восок,Анти-Адитив за носењеКапацитет:120 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 100 парчиња секој стил.