Лубрикант за монтирање гуми

CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар Лубрикант за монтирање гуми in Taiwan. Години на искуство во оваа област, ние продолжуваме да истражување и развој, со цел да ги направиме нашите производи конкурентни во однос на квалитет и перформанси. На највисок квалитет на производи на повеќето разумна цена е нашата крајна цел. Со цел да се постигне оваа цел, воведовме напредна опрема за обработка, производот има многу висока контрола точност. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, можете да ни каже. Ние ќе ви даде одговор што е можно поскоро. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница за повеќе детали.
Нашите

Лубрикант за монтирање гуми

произведени со користење висок степен на фактор влезови во согласност со меѓународните стандарди за квалитет, исто така, достапни во различни спецификации да се грижиме за разновидниот потребите на нашите вредни клиенти и може да се прилагоди на нивните барања во рамките на пазарот стапка. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Искрено се надеваме да се воспостави долгогодишен и пријателски деловен однос со тебе.
  • Лубрикант за монтирање гуми - BIC-270
Лубрикант за монтирање гуми
модел - BIC-270
Лубрикант за монтирање гуми 100ml
BIC-270
Функции
Специјална монтажна течност за гуми за велосипеди.Практичниот апликатор за сунѓер овозможува многу едноставно да се нанесе течноста на зрното на гумата-без замаглување на прстите.Течноста целосно испарува по околу 10 минути.

Насока
Примени BIC-270 до зрно на гумата.При надувување,зрната на гумата лесно се лизга во правилната положба на бандажот.

Состојка:сурфактант.вода.кокамидопропил.бетаин
Капацитет:100мл

Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација.

Испорака
Ние го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации.

Минималната количина на нарачка е 100 парчиња секој стил.
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
BIC-270
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Лубрикант за монтирање гуми, треба да знаете за највисок квалитет на Лубрикант за монтирање гуми производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-260
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Заптивната смеса без цевки 120 мл/1000 млBIC-260 ФункцииNo Puncture Hassle се изведува под најбрутални услови на трка.Сечењето-рабните молекули ги исполнуваат поголемите дупки и солзи,додека напредниот латекс веднаш формира силно запечатување.BIC-260 содржи уникатен систем за откривање што ги истакнува сите пункции што ги имате’не се гледа за време на вашето возење.Запечатува порозни гуми и отвори до 6 mm.Тоа’без амонијак,не-корозивен и лесно се мие со вода. НасокаПротресете го BIC-260 енергично пред употреба и вметнете ја цевката за полнење.Отстранете го јадрото на вентилот со алатката.Исцедете во саканата количина,повторно-вметнете го јадрото на вентилот и надујте ја гумата во согласност со вашиот производител’препораките.Постојано вртете го тркалото,протресете го од страна на страна,наполнете воздух или CO2 и проверете дали истекува.Редовно(2-3 месеци)проверете ја количината во секоја гума и едноставно дополнете по потреба. Состојка:Бутил латекс,2-бутоксиетанол,СБРКапацитет:120 мл/1000 мл Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-REACH сертификација. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка:200(120 мл) /40(1000 мл)
CYCLISTMOTO TRADING CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Лубрикант за монтирање гуми, треба да знаете за највисок квалитет на Лубрикант за монтирање гуми производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
BIC-26
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Комплет за заптивач без цевкиBIC-26 BIC-260+Пополнете цевка*1+Вентил*2+Лента*1+Алатка за отстранување на јадрото на вентилот. Големина на вентилот:40 мм,60 мм Големина на лента:25 мм,30 мм,35 мм Сите наши производи ги исполнуваат MSDS(Лист со податоци за безбедност на материјалот)и SGS-Сертификација REACH. ИспоракаНие го обезбедуваме само методот на точка за испорака FOB.Ве молиме контактирајте не за детални информации. Минималната количина на нарачка е 200 парчиња секој стил.